„Chceme, aby byl Jablonec nade Nisou živým a kulturně pestrým městem. Pouliční umění přináší do ulic radost, atmosféru a zážitky pro obyvatele i návštěvníky,“ uvádí jablonecká náměstkyně primátora pro oblast humanitní Jana Hamplová. „Pravidla jsme nastavili tak, aby podporovala umělce a zároveň respektovala potřebu veřejného pořádku a klidu. Nechceme umělcům házet klacky pod nohy, ale naopak jim dáváme najevo, že jsou ve městě vítáni a že si jejich tvorby vážíme.“
Navržená pravidla podle ní přispějí k lepší vyváženosti mezi uměleckým projevem a právem občanů na klid, pomohou předejít konfliktům a zároveň zvýší předvídatelnost pro umělce, občany i městskou policii. „Naší ambicí není omezovat existující činnost, ale vytvořit příznivé prostředí, které umělce motivuje a inspiruje,“ dodává Hamplová.
Pravidla mimo jiné stanovují základní časový rámec pro vystoupení mezi desátou a jednadvacátou hodinou a vymezují preferované lokality, kde se mohou konat akustická vystoupení. Umělci jsou zároveň povinní respektovat pokyny integrovaného záchranného systému a dalších orgánů veřejné moci při výkonu jejich pravomocí.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


