Jarní prázdniny v Karviné? Zábava a široký výběr aktivit

21.02.2017 7:34

Jarní prázdniny si karvinské děti letos užijí v skutečně kvetoucím a voňavém jaru. Karviná totiž připadla do poslední skupiny a prázdniny si tak školou povinní vychutnají od 13. do 17. března.

Jarní prázdniny v Karviné? Zábava a široký výběr aktivit
Foto: archív autora
Popisek: Karviná

Nabídka aktivit je skutečně široká. Městský dům kultury si pro děti připravil pohádkové prázdniny a v divadelních kulisách tak bude k vidění červená Karkulka zachraňující popleteného vlka a vodník Puškvorec se svým rybníčkem. Pohádky nabídne i kino Centrum. „Kino obden naservíruje tři prosluněné filmové hity. V pondělí to bude jedna z největších pecek konce loňského roku Zpívej, ve středu se přesuneme na Havaj s Odvážnou Vaianou a na pátek je připraveno pokračování animovaného hitu Divoké vlny 2,“ okomentovala ředitelka Městského domu kultury Karviná Olga Humplíková.

Ty, kteří dávají přednost sportu, jistě potěší pozvánka zimního stadionu a krytého bazénu Stars. Veřejné bruslení se během jarních prázdnin bude konat každý den dopoledne a krytý bazén bude během prázdnin po všechny dny otevřen od 6.15 do 21 hodin. Za zmínku stojí také tenisová hala, která slouží sportovcům 24 hodin denně.

Zajímavý program si připravila i Regionální knihovna Karviná. Oddělení pro děti a mládež v Karviné-Novém Městě, jak je již dobrou a oblíbenou tradicí, nabídne na každý den blok zábavy, luštění a pohybových soutěží. Probíhá od 13. do 17. března každý den od 10 do 11.30 a nese název Nenuď se sám, přijď rychle k nám.

Na programu budou například knihomolnické hádanice, neboli hádanky pro chytré hlavičky, sportovní pohádky nebo výroba knihomolnické záložky. „Taková knihomolnická hádanice je například – suché je to bez užitku a proto to každý zezadu líže. Navíc bude pro děti připravena i spousta přesmyček, vytváření slov a testů. Tyto úkoly budou doplněny bonusovými – na rychlost navlékání korálků, poznávání chutí nebo pozorovací soutěže. Sportovní pohádky budou doplněny pohybovými soutěžemi. Například pohádka Obr Bruno bude doplněna trefováním novinových koulí do koše,“ popsala za knihovnu Markéta Kukrechtová s tím, že správná odpověď na zmíněnou knihomolnickou hádanici je poštovní známka.

Čím dál tím oblíbenější zábavou pro děti jsou také příměstské tábory. Takové si v Karviné pro školou povinné nachystalo například Krajské středisko volného času Juventus. První z nich se jmenuje Sportem ke zdraví a je určen dětem od 6 do 15 let. Na programu budou zejména hry a sportovní soutěže, ale zpestřením bude také Laser game a výlet. Druhý příměstský tábor organizovaný Juventusem nese název Jaro je tady a ten potěší zejména malé milovníky přírody. Děti se hravou formou seznámí s životem zvířat doma i v přírodě a s péčí o zvířata, a to jak v prostorách přírodovědné stanice, tak i v okolní krajině.

Příměstské tábory u nás organizuje i řada jiných organizací, například Slezské vzdělávací centrum, kde si děti v prostorách centra, základní školy s polským vyučovacím jazykem a v Parku Boženy Němcové zahrají míčové a pohybové hry, přichystaná pro ně bude také výtvarná a rukodělná činnost a zlatými hřeby budou exkurze a karneval. Ať už si vyberete pro své školáky jakékoli aktivity, přejeme příjemné prázdniny, po kterých zůstane spousta krásných vzpomínek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: V centru najdete víc laviček, město využije stín stromů

17:58 Vyškov: V centru najdete víc laviček, město využije stín stromů

Víc zeleně na Masarykově náměstí. Jedno z velkých témat Vyškova. Snaha ozelenit centrum města dostáv…