Jeseník: Pod Pentagonem vznikne nové parkoviště

05.07.2018 19:31

Nejpozději do konce listopadu vznikne 55 parkovacích míst v blízkosti městského úřadu v ulici Karla Čapka. Součástí stavebních prací jsou přeložky inženýrských sítí, opěrné stěny, odvodnění, povrchy a nové veřejné osvětlení.

Jeseník: Pod Pentagonem vznikne nové parkoviště
Foto: wikipedia
Popisek: Pohled na Jeseník.
reklama

„Zhotovitel si převzal staveniště 22. června. Od této doby mu běží pětiměsíční lhůta na dokončení celé investiční akce,“ uvedl vedoucí oddělení investic Jiří Uher. Nové parkoviště najdou motoristé pod budovou Pentagonu, jak se této budově města říká. To stávající přímo před objektem městského úřadu už kapacitně nevyhovuje, navíc zde sídlí například Správa sociálního zabezpečení a úřad práce. Také rodiče, kteří vozí nebo vyzvedávají děti z nedaleké školky, lépe najdou vhodné místo na parkování. V blízkosti je rovněž hojně navštěvovaný městský park, který je zároveň výchozím bodem na oblíbený Křížový vrch a další turisticky atraktivní cíle ve Smetanových sadech.

„Jsem ráda, že se tato investice rozběhla a bude dokončena ještě letos. Nová parkovací místa ocení především občané, kteří jezdí na Ipos vyřídit si zde úřední věci," řekla starostka města Jana Konvičková. Vybudování parkoviště přijde městskou pokladnu na 9,6 milionu korun včetně DPH, investici pokryje dlouhodobý úvěr.

„V souvislosti s pracovní činností prosíme obyvatele a návštěvníky v dotčeném území o opatrnost a shovívavost,“ uzavřel Jiří Uher.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

21:23 Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

Nájemní smlouvu mezi městem Přerovem a společností Agel schválili dnes na mimořádném zasedání přerov…