Jičín: Z bývalé budovy VZP má vzniknout dům sociálních služeb. Zastupitelé dali projektu zelenou

19.09.2016 9:17 | Zprávy

Město Jičín už má jasno ve využití administrativní budovy na autobusovém nádraží, kde dříve sídlila VZP. Po rekonstrukci z ní má vzniknout dům, ve kterém budou soustředěny sociální služby. Tento záměr podpořili zastupitelé města na svém posledním jednání ve středu 14. září a souhlasí s ním i Královéhradecký kraj. Než se sem ale budou moci služby nastěhovat, bude muset být budova zrekonstruována, což bude stát dle odhadu zhruba 24 milionů. Město proto počítá s využitím dotačních prostředků, jak na zateplení, tak i na vnitřní úpravy.

Jičín: Z bývalé budovy VZP má vzniknout dům sociálních služeb. Zastupitelé dali projektu zelenou
Foto: red
Popisek: Jičín budova bývalé VZP

Osud administrativní budovy na autobusovém nádraží v Jičíně byl již několikrát v zastupitelstvu projednáván. Budova ve vlastnictví města je pronajímána pro kanceláře a ordinace lékařů, je ale ve špatném stavebně-technickém stavu a nutně potřebuje rekonstrukci. „Ve hře byly dvě varianty – buď město budovu prodá, anebo si ji na pronájem dále ponechá s tím, že je nutné do ní investovat nemalé finanční prostředky. Nebylo ovšem jasné, jaké by bylo její funkční využití. Nyní je po proběhlých jednáních jasno. Zastupitelé podpořili předložený návrh na vznik veřejné budovy pro sociální a poradenské služby. Umístěny by zde měly být instituce jako Pedagogicko-psychologická poradna, Speciální pedagogické centrum, Péče o duševní zdraví, TyfloCentrum Hradec Králové, Občanské poradenské středisko a Oblastní charita Jičín. Sjednocení těchto služeb do jedné budovy bude výrazným zvýšením komfortu pro občany, kteří je využívají. Většina zmíněných organizací navíc sídlí v objektech pronajímaných městem a mnohdy se potýkají s nevhodnými prostory,“ uvádí místostarosta města Mgr. Petr Hamáček.

Například Pedagogicko-psychologická poradna, jejímž zřizovatelem je Královéhradecký kraj, nyní sídlí v soukromých prostorách, které jsou pro ně nevyhovující především z kapacitních důvodů a chybějícího bezbariérového přístupu. „Naše poradna má své služby v nejbližších letech ještě rozšiřovat o další pracovníky v souvislosti s reformou školství. Proto jsme nabídku města uvítali a využili bychom minimálně celé podlaží. V případě vzniku Speciálního pedagogického centra i další polovinu podlaží. Našemu zřizovateli se nápad líbil a Rada Královehradeckého kraje jej podpořila,” říká zastupitelka a pracovnice poradny Mgr. Ivana Krabcová. Město tak získá stabilního partnera pro pronájem těchto nebytových prostor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Předškolní péče

Tvrdíte, že je předškolní péče dostupnější. To je sice částečně pravda, ALE. Myslíte, že je to vaše zásluha? Není to náhodou proto, že se rodí čím dál méně dětí? A pak dostupnější také není pro všechny. Vzniká sice řada soukromých školek, dětské skupiny apod., ale máte ponětí, kolik stojí? Proč na n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň opravila kapličku svatého Jana Nepomuckého

7:14 Plzeň opravila kapličku svatého Jana Nepomuckého

Kompletní rekonstrukcí prošla výklenková kaplička svatého Jana Nepomuckého na Karlovarské ulici na L…