Jihlava: Cyklisté, chodci a bruslaři naplno využívají cyklostezku

04.10.2013 8:27 | Zprávy
autor: jihlava.cz

Cyklostezka R04 na ulici Romana Havelky podél řeky je nejvytíženější cyklostezka v Jihlavě. Potvrdil to automatický monitoring dopravy, který zde probíhal 19. 7. do 30. 8. 2013. Za sledované období zde prošlo 23.187 chodců a in-line bruslařů a projelo 23.407 cyklistů, denní průměr je tedy 539 chodců a bruslařů a 544 cyklistů.

Jihlava: Cyklisté, chodci a bruslaři naplno využívají cyklostezku
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

„Porovnání s daty naměřenými v minulosti pomocí ručního monitoringu, se zde ukazuje obrovský nárůst intenzity provozu. Například denní průměr v roce 2007 zde byl 356 cyklistů,“ uvedl jihlavský cyklokoordinátor Pavel Šťastný. Výsledek potvrzuje i jiné studie a průzkumy, ve kterých kolo jako dopravní prostředek označilo asi 7 procent obyvatel města, před čtyřmi lety byl údaj o polovinu nižší.

Nejvyšší provoz byl na stezce v neděli 11. srpna, kdy jí projelo 887 cyklistů. Tento den se čísla nejvíce přiblížila matematickému modelu cyklistické dopravy z roku 2011, který v tomto úseku počítá s denním průměrem až 861 cyklistů. „To je teoretický údaj, který předpokládá, že by této cyklostezky v ideálním případě využívali všichni cyklisté při svých cestách do zaměstnání, do školy i za zábavou,“ vysvětlil Pavel Šťastný. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Podle vás máme málo benzínek?

To podle mě fakt ne, přijde mi naopak, že jich máme hodně, ale je pravda, že si cenově moc nekonkurují. Ale to je obecně problém i třeba v obchodech nebo mezi operátory. Čím to podle vás je? Jde s tím něco udělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Poškozený asfalt v Palackého ulici projde opravou za více než 800 tisíc

10:46 Přerov: Poškozený asfalt v Palackého ulici projde opravou za více než 800 tisíc

Oprava poškozeného asfaltového povrchu v Palackého ulici se může začít připravovat. Materiál, který …