Jihlava: Nemocnice má k dispozici nejmodernější babybox

11.05.2018 16:05

Koncern ICOM transport podpořil modernizaci a obměnu babyboxu v Jihlavě. Ten od svého zavedení v roce 2009 zachránil tři jihlavské novorozence. Nyní má jihlavská nemocnice k dispozici nejmodernější babybox svého druhu.

Jihlava: Nemocnice má k dispozici nejmodernější babybox
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Částkou 30 000 korun podpořila firma ICOM transport modernizaci jihlavského babyboxu. Ten stávající již nesplňoval požadované technické parametry. Za devět let své existence babybox zachránil tři novorozence, dvě holčičky a jednoho chlapce.

„Rádi se zapojujeme do charitativních akcí, které mají smysl. V případě babyboxu jsme rádi pomohli dobré věci, i když bych si přála, aby nebyl potřeba,“ uvedla předsedkyně představenstva Kateřina Kratochvílová.

Nový babybox v jihlavské nemocnici patří mezi nejmodernější svého druhu. Je zhotovený z antikorového plechu, jeho dvoukřídlá dvířka se otevírají automaticky a po vložení děťátka a následné aktivaci senzoru se také samočinně zavřou. Děťátko je pak chráněno proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor je navíc klimatizován a je opatřen náhradním zdrojem energie. Velká výhoda je také v tom, že je mnohonásobně jištěn signalizací na stálou službu v nemocnici, ale také na mobilní telefon.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava je i přes koronavirovou krizi v dobré a stabilní finanční kondici

21:45 Jihlava je i přes koronavirovou krizi v dobré a stabilní finanční kondici

Město má splacené všechny úvěry. Také ztráty způsobené koronavirem jsou v Jihlavě místo původně odha…