Jihlava: Skauti převzali patronát nad lavičkou Václava Havla

29.11.2021 11:11 | Tisková zpráva
autor: PV

Mladí skauti a skautky z oddílu Káňat a Lišek skautského střediska Divočáci Jihlava převzali patronát nad lavičkou Václava Havla. Budou ji pravidelně udržovat v čistotě a kontrolovat její stav. Lavička zůstane na místě i přes zimní období.

Jihlava: Skauti převzali patronát nad lavičkou Václava Havla
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Patronát převzali od města Jihlavy skauti z 2. skautského střediska Divočáci Jihlava v průběhu listopadu. 

Kromě čistoty budou kontrolovat také její stav, a pokud bude poškozená, nahlásí to městu, které jako majitel provede opravu. S nabídkou patronátu skauty oslovila radní města Silvie Čermáková.

„Připadá nám to jako skvělá příležitost, jak se zapojit do veřejného dění ve městě a zároveň jako dobrý způsob, jak uctít památku Václava Havla, který pro nás nebyl „jen” prezidentem, ale také naším skautským bratrem s přezdívkou Chrobák,“ uvedl Ondřej Novák z oddílu Káňat přezdívaný Houska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

A o co vám teda jde zrušením poplatků?

Stejně je budeme platit zase všichni, i když nepřímo z rozpočtu. A jestli tu jde o kontrolu hospodaření ČT. Proč se neřeší jen ta? Ostatně v tom s vámi souhlasím, že vyřešena měla být už dávno. Ale ani vy jste to neudělali. Nejste ve sněmovně ani ve vládě prvně. Děkuji. Vršková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodonín: Žáci dětského parlamentu diskutovali o rozvoji města

16:26 Hodonín: Žáci dětského parlamentu diskutovali o rozvoji města

Jak vnímají projekty města zástupci nejmladší generace? Jaké by byly jejich priority v rozvoji Hodon…