Jihlava: Ulice Bratří Čapků a Seifertova se dočkají opravy

3.7.2022 6:27 dop. | Tisková zpráva

Vedení Jihlavy se podařilo vybrat firmu na opravu dvou frekventovaných ulic. S rekonstrukcí se začne v červenci.

Jihlava: Ulice Bratří Čapků a Seifertova se dočkají opravy
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

V Jihlavě se chystá oprava dalších dvou frekventovaných ulic. Ještě o prázdninách se začne s rekonstrukcí částí ulic Bratří Čapků - od ulice Seifertova po ulici Žižkova a od ulice Seifertova po ulici Telečská. V obou úsecích opraví dělníci starou kanalizaci a vodovod. Kromě rekonstrukce stávajícího systému je v plánu i vybudování nové dešťové kanalizace.

Součástí rozsáhlých prací budou také opravy stávající komunikace. „Současné žulové kostky tam pracovníci specializované firmy nahradí asfaltem a původní dlažba chodníků bude vyměněna za betonovou,“ uvedl náměstek primátorky Petr Ryška.

Úsek od ulice Seifertova po Žižkovu opraví zhotovitel Kraje Vysočina. Vedení města nechá zrekonstruovat část od ulice Seifertova po ulici Telečská.

Komplexní oprava čeká také ulici Seifertova. Stejně jako v ulici Bratří Čapků je i tam v plánu rekonstrukce kanalizace a vodovodu. „Nedílnou součástí je i výstavba nové komunikace s asfaltovým povrchem, parkovací pás z žulových kostek a chodníky z betonové dlažby,“ doplnil Petr Ryška.

Kompletně nové bude i veřejné osvětlení, které nahradí současné nevyhovující. Nová svítidla nainstalují pracovníci specializované firmy v ulici Seifertova na trakční stožáry, v ulici Bratří Čapků osadí klasické sloupy veřejného osvětlení.

Náklady na rekonstrukci obou ulic jsou vyčísleny na 59 milionů korun bez DPH. Hotovo by mělo být v polovině příštího roku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo v koordinaci se síťaři opraví komunikace několika ulic

20:33 Znojmo v koordinaci se síťaři opraví komunikace několika ulic

Koordinace plánovaných prací plynařů, vodařů, energetických společností a dalších technických služeb…