Jihlava: Zastávky Chlumova se proměňují v moderní dopravní terminál

08.08.2022 17:28 | Tisková zpráva

Stavba bude trvat až do konce letošního roku. Během té doby budou vozy MHD zastavovat na náhradních zastávkách, které jsou umístěny v obou směrech o přibližně 70 metrů níže směrem ke Kauflandu. Terminál získá kromě osvětleného bezbariérového přechodu pro chodce také ostrůvek, širší chodníky nebo nové zastávkové přístřešky.

Jihlava: Zastávky Chlumova se proměňují v moderní dopravní terminál
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Na Havlíčkově ulici začala rekonstrukce a modernizace stávajícího přestupního uzlu veřejné hromadné dopravy tvořeného zastávkami MHD Chlumova. Cestující MHD a pěší získají nový bezbariérový osvětlený přechod s ostrůvkem, který nahradí stávající provizorní přechod pro chodce, širší chodníky, nové pěší spojky a moderně řešené zastávky s většími přístřešky pro cestující s bočním zasklením.

„Povrch zastávky směrem z centra bude kvůli bezpečnosti při brždění těžkých vozů z kopce proveden jako betonová deska, zastávka ve směru do centra bude s ohledem na vedení inženýrských sítí pouze předlážděna,“ doplnil Jan Koubek z odboru rozvoje města Jihlavy.

Zastávky Chlumova jsou po těch na Masarykově náměstí nejfrekventovanějšími v Jihlavě. Vedou zde čtyři trolejbusové a čtyři autobusové linky, ve špičce zde zastaví přes 20 spojů za hodinu v každém směru. Denně ji využije k nástupu a výstupu téměř 3000 cestujících. Stavba potrvá do konce tohoto roku a vyjde na 8,1 mil. Kč. Projekt je podpořen dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Do příštího léta bude upraven také dopravní terminál u hlavního vlakového nádraží.

Rekonstrukce těchto dopravních terminálů v Jihlavě probíhá v souladu s opatřením Integrovaného plánu rozvoje území Jihlavské sídelní aglomerace „Výstavba a rekonstrukce dopravních terminálů“, který kromě dvou zmíněných přestupních uzlů obsahuje také již vybudovaný nový dopravní terminál Na Dolech. Proces výstavby a rekonstrukce dopravních terminálů v Jihlavě bude završen výstavbou Centrálního dopravního terminálu v místě stávajícího městského vlakového nádraží, která by měla začít v roce 2024.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

aktivistická politika STAN

To jste zhodnotil přesně, i já jsem z vývoje hnutí jako její (nyní už bývalý) volič zklamaný. Čím ale mslíte, že to je, že se tak odchílila od svých kořenů? Je za tím nové vedení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Žádosti o granty se budou podávat elektronicky

8:38 Mladá Boleslav: Žádosti o granty se budou podávat elektronicky

Rada města Mladá Boleslav rozhodla o vyhlášení grantového programu na podporu využití volného času v…