Jihlava: Zimáček se začíná přizpůsobovat aréně

18.06.2021 9:18

Přestože se demolice stávající CZ Loko arény přesunula na příští rok, příprava stavby Horácké multifunkční arény stále ve stejném tempu pokračuje.

Jihlava: Zimáček se začíná přizpůsobovat aréně
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Přes léto se budou stavbě Horácké multifunkční arény i jejímu budoucímu užívání přizpůsobovat šatny na Veřejném sportovišti pro lední sporty v Tyršově ulici, tedy na „malém zimáčku“.

„Přestaví se zdejší suterén, který je nyní koncipován převážně jako parkovací plocha. Vznikne zde zázemí pro dočasné užívání zimáčku při výstavbě, tedy šatny, sociální zázemí, technické místnosti a sklady. Některé šatny zde však zůstanou jako trvalé i po dokončení výstavby HMA tak, aby bylo možné v budoucnu oddělit provozně malý zimáček a třeba velkou arénu s probíhajícím koncertem. Drobné přípravné práce budou provedeny i na střeše, která bude lokálně posílena a budou na ní připraveny kotvící body pro umístění částí některých prvků technologií,“ uvedl radní a manažer výstavby HMA David Beke.

Stavbu budou mít na starosti POZEMNÍ STAVBY Jihlava, s. r. o., kterým bylo staveniště předáno již v červnu. Zimáček bude zavřen celé léto, a to přibližně do půlky letošního října. Stavba vyjde na necelých 24 milionů korun bez DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Lesoparkem Barbořina provede nejmenší nová naučná stezka

15:20 Kroměříž: Lesoparkem Barbořina provede nejmenší nová naučná stezka

Kroměřížská radnice zná firmu, která instaluje v lesoparku Barbořina novou naučnou stezku. Radní vyb…