V listopadu loňského roku se podařilo našemu městu navázat velmi dobré kontakty v maďarském městě Sárospatak. Při oboustranném osobním setkání nejvyšších představitelů měst, které se uskutečnilo v měsíci únoru letošního roku v polské Jaroslawi, při příležitosti konání konference k projektu Rákóczi - Evropská kulturní cesta došlo k dalšímu jednání o partnerství a k dohodě o sepsání návrhu Partnerské smlouvy. Smyslem tohoto partnerství je jednak spolupráce v oblasti kultury, sportu, podpory cestovního ruchu, školství a mládeže a dále podpory projektů souvisejících s mezinárodní spoluprací.
Po slavnostním podpisu se maďarská delegace ve složení Janos Áros, starosta města, Lajos Szénási, maďarský konzul na Slovensku a Imre Hajdu, zástupce města podívali do místní likérky, nemocnice, poté na plavecký bazén, kompostárnu a sportovní halu. Strávili v našem městě tři dny a účastnili se společně s německou delegací připraveného programu v rámci 20 let partnerství s německým Neckargemündem.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

