Kachničky mandarínské dostaly v Olomouci ke Dni ptactva nové budky

04.04.2016 17:56 | Zprávy

Mezinárodní den ptactva (1. duben) si připomněli ochránci ptactva vyvěšením ptačích budek pro kachničky mandarínské v centru Olomouce, a to díky aktivní spolupráci olomouckých technických služeb. Kachničky mandarínské sice pocházejí z Japonska a severovýchodní Číny, ale stále častěji se u nás objevují uprchlíci od chovatelů.

Kachničky mandarínské dostaly v Olomouci ke Dni ptactva nové budky
Foto: pixabay.com
Popisek: řeka, ilustrační foto

Kachničky mandarínské hnízdí ve své domovině v dutinách stromů kolem vodních toků. U chovatelů hnízdí v budkách na kůlech nad vodní hladinou, proto byly jejich nové budky umístěny na lávku přes říčku Bystřici v centru Olomouce, kterou mají ve správě Technické služby města Olomouce, a.s. Pracovníci společnosti budky vyrobili ve vlastní stolářské dílně podle návodu ornitologů a umístili je tak, aby se do nich nedostaly kuny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Prostor před hlavním vlakovým nádražím bude uzavřen

22:05 Písek: Prostor před hlavním vlakovým nádražím bude uzavřen

Kvůli stavbě nového vodovodu a kanalizace bude od 7. července uzavřen prostor před hlavním nádražím.