„Motivy používané v tomto období jsou vidět docela vzácně. Buď je překrývají novější malby, nebo se na starších budovách naopak obnovují ještě starší, původní malby,“ poznamenal akademický malíř Pavel Procházka, který v Kosově v kapličce pracuje s kolegou Tomášem Rossím.
Při restaurování vnitřních maleb se provádělo čištění a chemické zpevnění původních maleb, tmelení prasklin a rekonstrukce štukového podkladu, nyní se pracuje se na retuších a rekonstrukci dekorativních maleb. Na akci obdrželo město Jihlava od Kraje Vysočina z Fondu Vysočina dotaci 100 tisíc korun, celkové náklady jsou 240.255,- korun bez DPH.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jihlava.cz