Město nechá vypracovat architektonickou studii, na jejímž základě vznikne projekt celkové revitalizace této památky ze 14. století. Pro úspěšnou realizaci bude mimo jiné nutné majetkoprávní vypořádání veškerých smluvních vztahů, které se k Zámecké věži váží. „V objektu v současné době působí několik podnájemců. Se všemi nyní chci jednat a diskutovat o možných podnikatelských aktivitách a podmínkách pro ně. Záměrem je, aby se ze Zámecké věže stal atraktivní a vyhledávaný turistický cíl. Budeme se snažit, aby ochoz věže byl volně přístupný všem návštěvníkům a byla tak plně využita přednost vyhlídky situované v jádru historického centra města. Zámecká věž by mohla nabídnout nejen unikátní výhled na lázeňské město, ale také atraktivní expozici v suterénu a k tomu odpovídající služby. Část prostor chci nabídnout ke komerčním účelům, aby budoucí provoz Zámecké věže nebyl zátěží pro městskou pokladnu,“ představuje svou vizi náměstek primátora města Michal Riško, do jehož kompetencí správa městského majetku spadá.
Odbor majetku města nyní dokončuje opravu jedné z teras věže. „Jedná se o opravu terasy přiléhající ke stávající restauraci, která byla ve špatném technickém stavu, docházelo zde k prosakování vody do vestibulu výtahu,“ upřesňuje náměstek Riško. V rámci oprav byly položeny nové podkladové vrstvy terasy a nová dlažba. Dokončuje se renovace zábradlí a svítidel. Veškeré opravné práce probíhaly v součinnosti s odborem památkové péče. Celkové náklady opravy činí 814 tisíc korun a jsou částečně hrazeny z programu Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV