Karlovy Vary pořídily tři nové defibrilátory

01.10.2020 20:27

Karlovy Vary posilují bezpečnost svých občanů i návštěvníků. Na frekventovaná místa ve městě pořídily tři nové defibrilátory.

Karlovy Vary pořídily tři nové defibrilátory
Foto: mmkv.cz
Popisek: Karlovy Vary
reklama

Jeden je instalován ve volnočasovém areálu Rolava, druhý v Lidovém domě, kde se pořádají koncerty a společenské akce. Třetí, umístěný na nástupišti centrální stanice městské hromadné dopravy Tržnice, představili médiím zástupci města, Dopravního podniku Karlovy Vary a Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje.

Defibrilátor je umístěn v inteligentní schránce, která jej udržuje nabitý, v provozní teplotě, chrání jej před vandaly a informuje dispečink o použití defibrilátoru nebo jeho servisování. Defibrilátor dokáže s pomocí operátora záchranné služby na telefonu obsluhovat i naprostý laik. Záchranář Radek Hes uvedl, že jen letos posloužily stacionární automatické elektronické defibrilátory v Karlových Varech ve dvou případech k obnovení činnosti srdce ještě před příjezdem sanitky.

Součástí projektu je také "instruktážní autobus", který již tři měsíce jezdí po Karlových Varech na standardních linkách, a srozumitelnou formou pomocí piktogramů znázorňuje, jak je dobré postupovat, pokud jsme svědky náhlé zástavy srdce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 2 pomáhá nejohroženějším - seniorům i samoživitelkám

11:07 Praha 2 pomáhá nejohroženějším - seniorům i samoživitelkám

Městská část Praha 2 ani v těchto dnech nezapomíná na nejohroženější skupinu obyvatel – seniory a ta…