Karviná: V centru Business Gate najdete další službu

18. 7. 2019 21:10

Karviná nabízí místním firmám a subjektům zdarma konzultace záměrů a dotačních příležitostí.

Karviná: V centru Business Gate najdete další službu
Foto: archív autora
Popisek: Karviná
reklama

Statutární město Karviná nabízí bezplatné konzultace záměrů a pomoc s nalezením dotačních zdrojů na jejich financování pro místní subjekty. Služba je pro místní subjekty nově dostupná od července v Business Gate v Poštovní ulici v centru města. Zájemcům budou ve speciálně utvořeném pracovišti, tzv. one-stop-shopu, k dispozici experti ze společností BeePartner a RPiC-ViP, kteří je vhodně nasměrují a pomůžou.

„Pro místní podnikatele nebo začínající projekty je to šance, jak zjistit možnosti financování vlastních záměrů z evropských, národních nebo krajských dotačních zdrojů. Chceme usnadnit cestu ke vzniku nových projektů a rozvíjet drobné, malé a střední podnikání, bez něhož se do budoucna Karviná neobejde. Služby v novém centru mohou plnohodnotně využít i ostatní zájemci, třeba neziskovky, veřejné a další organizace,“ přibližuje záměry města primátor Jan Wolf (ČSSD).

V one-stop-shopu je každou středu od 7 do 17 hodin k dispozici odborník, který po zjištění základních informací nasměruje zájemce na vhodný zdroj financí, případně zodpoví související dotazy. Služby pro Karvinou obstarávají společnosti BeePartner a RPiC-ViP, které mají dlouholeté zkušenosti s poradenstvím v oblasti investičních i neinvestičních projektů a získávají zdroje na realizaci projektů veřejných i soukromých subjektů. Obě společnosti městu zajišťují činnosti spojené s plánem řízení změny Karviná všemi deseti, kterým chce Karviná změnit dlouhodobé trendy. Poradenské centrum v podobě one-stop-shopu je součástí těchto služeb.

„Máme jasný plán a chystáme hned několik projektů, které Karvinou nastartují k potřebným změnám. Budeme o nich postupně informovat, lidé se ale mohou dozvědět více i přímo na místě. One-stop-shop bude v provozu minimálně rok a půl,“ předeslal náměstek primátora Karviné Lukáš Raszyk (ČSSD).

Provozní doba poradenského centra se po letních měsících může měnit, o podrobnostech budeme s předstihem informovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřický hrozen se uskuteční již tuto sobotu

11:07 Litoměřický hrozen se uskuteční již tuto sobotu

Milovníci lahodných vín mají jedinečnou šanci. Na brány Litoměřic totiž klepe Hrozen. Oblíbená degus…