Karviná se zapojí do vzniku Centra duševního zdraví pro děti a dorost

26.10.2025 11:17 | Tisková zpráva

Bohumín, Orlová a Karviná nabídnou lepší služby pro své občany.

Karviná se zapojí do vzniku Centra duševního zdraví pro děti a dorost
Foto: archív autora
Popisek: Karviná

V Karviné začne od 1. ledna 2026 fungovat nová služba v rámci Centra duševního zdraví pro děti a dorost. Pomáhat bude dětem a mladým lidem s psychickými obtížemi i jejich rodinám – přímo v místě, kde žijí. Centrum vznikne pod organizací Bezpečný růst, z. s., a bude působit na území Karviné, Orlové a Bohumína.

„V posledních letech vidíme, jak rychle přibývá dětí, které se potýkají s úzkostmi, depresemi nebo jinými psychickými potížemi. Dostupných služeb pro tuto věkovou skupinu je velmi málo, čekací doby jsou dlouhé a rodiny často nevědí, kam se obrátit. Nové centrum nabídne odbornou pomoc včas a citlivě – v prostředí, kde se dítě cítí bezpečně,“ vysvětlila vedoucí Odboru sociálního Magistrátu města Karviné Martina Smužová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Karolína Kubisková byl položen dotaz

Nebezpečné látky

Dobrý den, nemyslíte, že by tu nebezpečné látky nevznikaly nebo aspoň nebyli tak vyhledávané, kdyby se legalizoval třeba prodej marihuany, jak navrhují Piráti? Podle mě není marihuana horší než třeba alkohol, a legalizace je cesta, jak trh pak do značné míry regulovat a hlídat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Do aplikace Zápis do ZŠ bude možné nahlížet od 15. prosince

22:08 Jablonec nad Nisou: Do aplikace Zápis do ZŠ bude možné nahlížet od 15. prosince

V pondělí 15. prosince se zpřístupní webová aplikace Zápis do ZŠ. Důvodem tak časného data je fakt, …