Klimkovice pokračují v opravě svého historického kina

27.12.2018 10:59 | Zprávy

Přestože se v klimkovickém kině v prosinci nepromítalo, je tam nezvykle živo. V plné práci tam jsou řemeslníci několika profesí. Město totiž pokračuje v postupné rekonstrukci svého kina umístěného v městské historické budově.

Klimkovice pokračují v opravě svého historického kina
Foto: Klimkovice
Popisek: klimkovické kino

Aktuálně se renovuje hlediště, nově se čalouní stávající sedadla. Celkové náklady by se měly pohybovat v částce kolem 1,1 milionu korun, 250 tisíc korun z toho pokryje dotace ze Státního fondu kinematografie.

„Kvůli čalounění se odmontovala všechna sedadla. Toho jsme se rozhodli využít k výměně podlahové krytiny. Zatím byla na zemi kombinace koberce a linolea, teď bude celoplošně položen koberec,“ prozradila Alice Chlebovská z Městského úřadu Klimkovice.

Zároveň se bude opravovat strop. „Jedná se o kazetový strop, který je velmi zdařilý a dodává našemu kinu osobitost. Je ale ušpiněný a místy i poničený,“ doplnila Alice Chlebovská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Pár dotazů

Není vám trapné teď kritizovat politiku ANO, tedy hnutí s kterým jste ještě nedávno vládli? A opravdu si myslíte, že důchodový systém je nyní a hlavně do budoucna stabilizovaný, a že mzdy rostou dostatečně s ohledem na zvyšující se životní náklady a zvyšování cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litomyšl: Rekonstrukce domu U Rytířů

10:23 Litomyšl: Rekonstrukce domu U Rytířů

Zadní trakt domu U Rytířů je v dezolátním stavu, rekonstrukci však vyžaduje celý objekt.