Kopřivnice obhájila svou pozici mezi Zdravými městy

20.12.2017 18:16 | Zprávy
autor: PV

V úterý 12.12. převzali zástupci města na Fóru pro udržitelný rozvoj, které uspořádala Rada vlády pro udržitelný rozvoj, potvrzení o splnění všech kritérií pro udělení kategorie B v realizaci místní Agendy 21.

Kopřivnice obhájila svou pozici mezi Zdravými městy
Foto: koprivnice.cz
Popisek: Kopřivnice

„Přestože jsme tuto kategorii obhájili již po jedenácté, neznamená to, že ve svém rozvoji stagnujeme,“ uvedl starosta města Miroslav Kopečný. „Každoročně prokazujeme posun v systému práce a realizace aktivit ve městě v souladu s principy udržitelného rozvoje.“ Tomu by do dalšího období měl pomoci i aktualizovaný Audit udržitelného rozvoje, který město v letošním roce zpracovalo pro deset sledovaných oblastí dle Aalborgských závazků, a které rovněž prošly odborným posouzením externích hodnotitelů.

Místní Agenda 21 je metoda kvality, kterou se posuzuje činnost veřejné správy v souladu s principy udržitelného rozvoje, a kterou realizuje většina členů Národní sítě Zdravých měst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Finalisté soutěže na novou vizuální identitu města

16:32 Pelhřimov: Finalisté soutěže na novou vizuální identitu města

Soutěž na novou vizuální identitu města Pelhřimov vstoupila do další fáze. Porota složená z odborník…