Královské Znojmo bodovalo v ázerbájdžánském Baku

25.05.2016 15:49 | Zprávy
autor: PV

Na Mezinárodním festivalu turistických filmů v ázerbájdžánském Baku bodoval film o královském městě Znojmě (The Royal Town of Znojmo – 790 years), který Znojmo představilo v souvislosti s oslavami 790. výročí od povýšení na královské město na konci minulého roku. Jeho autory jsou bratři Jan a Vítězslav Otrubové ze společnosti VideoBrothers. Právě oni film na festival přihlásili a fakt, že se spot dostal do finálového výběru odborné poroty, hodnotí jako velký úspěch.

Královské Znojmo bodovalo v ázerbájdžánském Baku
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„V minulých letech jsme zde prezentovali například propagační film města Znojma z roku 2013 nebo Znojemské historické vinobraní 2014. V obou případech se jednalo o to jediné, co jeho návštěvníci z celé České republiky viděli,“ vzpomíná s úsměvem Vítězslav Otruba. „Letos poprvé porotci zařadili video o Znojmě do prestižní kategorie Reklamy, kde délka videa 1 minuta není žádnou výjimkou. Dříve jsme soupeřili s filmy propagující Státy, regiony a města, kde je obvyklejší stopáž přes 5 minut. Jsme proto rádi, že si porota uvědomuje, že naše videa jsou spíše propagační než dokumentární, a věříme, že nová kategorie pomůže zviditelnění Znojma v hlavním městě Ázerbájdžánu,“ dodává Otruba.

„Bratrům Otrubovým gratuluji ke skvělému úspěchu, který jen potvrzuje fakt, že se jedná o výborné filmaře. Není náhodou, že videa pro Znojmo natáčejí právě oni. Díky jejich aktivnímu přístupu se navíc Znojmo prezentuje v dalekém Ázerbájdžánu, aniž by ho to cokoliv stálo,“ komentuje úspěch starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

20:33 Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

Od září se přes provizorní most u mostu kpt. Bartoše vrátí automobilová i městská hromadná doprava. …