Kroměříž: Zájem o filmová představení v kině Nadsklepí roste. Nejvíce lákaly Ženy v běhu

18.01.2020 10:57

Kino Nadsklepí zaznamenalo výrazný nárůst počtu návštěvníků, a to jak diváků filmových představení, tak i těch, kteří se účastní jiných aktivit.

Kroměříž: Zájem o filmová představení v kině Nadsklepí roste. Nejvíce lákaly Ženy v běhu
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

„Kino Nadsklepí a programy jím připravované patří neodmyslitelně do kulturní nabídky města Kroměříže. Narůstající návštěvnost potvrzuje, že ani vznik multiplexů ve Zlíně a dalších okolních velkých městech neodlákal diváky z Kroměříže. Svůj podíl na tom má i rekonstrukce Nadsklepí dokončená v roce 2011 a digitalizace kina v roce 2012, které přispěly ke zkvalitnění služeb,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

„Loni navštívilo filmové projekce 50 221 lidí, což je o 26 procent více než v roce 2018, za přednáškami, besedami, koncerty a podobnými akcemi dorazilo do prostor Nadsklepí 3399 návštěvníků, což je dvojnásobek osob ve srovnání s rokem předchozím,“ doplnil Pavel Sedláček, ředitel Domu kultury, pod nějž kino spadá. Je to důsledkem zlepšení technických podmínek v kině, vliv na to má i možnost využití kvalitního zázemí včetně přednáškového sálu. Vedoucí kina Nadsklepí Radek Neuman přičítá zvyšující se počet diváků skutečnosti, že se točí hodně divácky vděčných titulů, ze kterých si může hlavně mladší a střední generace vybírat. „Je to i zásluha práce kina – dramaturgie, propagace, provozu. Jakmile se divák v kině cítí dobře a je o něj postaráno, samozřejmě se rád vrátí,“ dodal Neuman.

Nejvyšší návštěvnost zaznamenaly v roce 2019 jednoznačně Ženy v běhu, které se reprízovaly celkem 23x včetně letního kina a celkově na tento film přišlo loni 5755 diváků, což je absolutní rekord v historii kina. Nejvíce se chodí obecně právě na české komedie (Přes prsty nebo Poslední aristokratka), další úspěšnou kategorií jsou „blockbustery“ jako třeba Avengers: Endgame nebo Star Wars: Vzestup Skywalkera a také animované filmy (Ledové království II, Lví král nebo Jak vycvičit draka 3). Roste obliba i návštěvnost cyklů Kino odpo a Kino dopo, které začínaly před dvěma lety s pár diváky v sále.

Počet návštěvníků výrazně vzrostl také u jiných akcí, než jsou filmové projekce. „Velký zájem projevili diváci o interaktivní přednášku Jakuba Kroulíka s názvem Moc a síla hypnózy, ale alternativní program většinou vyplňují cestovatelské přednášky. Už druhým rokem připravujeme s Domem kultury cyklus cestovatelských přednášek s názvem Procestujte svět s Domem kultury, které se konají jak v kině Nadsklepí, tak v loutkovém sále nebo v divadelním sále kulturáku,“ popsal Neuman.

Novinkou letošního roku je přesunutí artkina do přednáškového sálu. Promítat se bude vždy dvakrát měsíčně v neděli od 20 hodin. Zájemci si mohou pořídit také další typ dárkového poukazu s platností pro celý letošní rok – tzv. jednorázový pro dva. Na podzim se připravuje další cyklus záznamů z různých světových scén - balet, operu nebo divadlo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Zažádejte si o půjčku na výměnu kotlů

21:10 Opava: Zažádejte si o půjčku na výměnu kotlů

Ministerstvo životního prostředí vyšlo vstříc poptávce občanů po dotacích na výměnu zastaralých kotl…