Kroměříž: Zastupitelé schválili program pro poskytování dotací na rok 2020

09.12.2019 8:34

Zastupitelstvo na čtvrtečním zasedání schválilo program města pro poskytování dotací na rok 2020. Ucházet se o ně budou moci neziskové organizace, spolky i další subjekty, kteří působí či pořádají akce na území města.

Kroměříž: Zastupitelé schválili program pro poskytování dotací na rok 2020
Foto: Kroměříž
Popisek: Kroměříž
reklama

V první výzvě lze žádosti podávat od 8. ledna 2020 do 24. ledna 2020, a to na činnost, provoz i na akce. „Celkem se stejně jako pro letošní rok počítá s rozdělením částky 2,65 milionu korun,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Peníze půjdou na aktivity v oblasti kultury, cestovního ruchu, prezentace města a partnerských měst, životního prostředí, sportu a volnočasových aktivit, výchovy a vzdělávání a aktivit v oblasti sociální a zdravotní. „Dotace může činit nejvíce 70 procent celkových výdajů žadatele. Pouze v případě poskytnutí dotace na akci do výše 10.000 korun může být příspěvek až 100 procent celkových výdajů,“ popsala Jaroslava Krejčiříková z právního odboru radnice.

Žadatelem může být fyzická osoba, podnikatel i právnická osoba, která sídlí, případně vyvíjí činnost na území Kroměříže nebo její aktivity s městem souvisejí. Na akce mohou žádat i střední školy a příspěvkové organizace zřízené Kroměříží, které pořádají aktivity ve prospěch mládeže, občanů a návštěvníků města. O žádostech do 50.000 korun rozhodují radní, žádosti nad 50.000 korun posuzuje zastupitelstvo města.

Ve druhé výzvě se bude žádat od 15. června 2020 do 26. června 2020. „Ve druhé výzvě už ale bude možné žádat pouze na akce, ne na provoz a činnost,“ upozornila Krejčiříková, která má agendu dotací na starost. Žadatelé ji mohou kontaktovat na telefonních číslech 573 321 295 a 606 762 604 nebo na e-mailové adrese jaroslava.krejcirikova@mesto-kromeriz.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokycany: Přerostlá zeleň se může prodražit

21:49 Rokycany: Přerostlá zeleň se může prodražit

Živé ploty nebo keře, které prorůstají ploty a komplikují lidem pohyb po chodníku, by měli majitelé …