Kvalita života v Hradci Králové? Nová fakta odkryl průzkum

22.09.2013 19:20 | Zprávy

Až osm tisíc respondentů pomohlo městu aktualizovat některé ukazatele kvality života ve východočeské metropoli. Například více než 94 % dotázaných je s životem ve městě spokojeno, což vyneslo Hradci Králové jednu z předních příček v Česku.

Kvalita života v Hradci Králové? Nová fakta odkryl průzkum
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Lepší přehled město získalo zejména v oblasti spokojenosti Hradečanů s místním společenstvím, aktualizovány byly i údaje o mobilitě a přepravě cestujících a v neposlední řadě se průzkum zaměřil i na cestu dětí do škol. Zjištěné výsledky se promítnou do přípravy akčního plánu města.

Nejvíce respondentů se zapojilo koncem loňského roku do průzkumu týkajícího se cestování dětí do škol a zpět. Z celkového počtu 6700 žáků se jich do akce zapojilo 5896. Tazatelé se zaměřili na způsob dopravy do školy a zpět i na otázky týkající se bezpečnosti dětí či zjištění kritických míst a nástrah, které na děti na cestě čekají. Z průzkumu vyplynulo, že nejčastěji děti chodí do školy pěšky, naopak kolo využívají k dopravě nejméně. Jako bezpečnou vnímá cestu do školy 79,1 % dětí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Hradeckralove.org

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Neurčuje v EU vše jen elita?

Která je navíc nevolená občany. Vždyť to je pořád dokola. Evropská komise o něčem rozhodla, něco nařizuje apod. K čemu vlastně volíme vás europoslance?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Sál Starého pivovaru bude mít do podzimu nové osvětlení

10:23 Kroměříž: Sál Starého pivovaru bude mít do podzimu nové osvětlení

V hlavním sále Klubu Starý pivovar v Prusinovského ulici proběhne během září modernizace scénického …