Lanškroun: Nová učebna na „Jiráskovce“ zatraktivní výuku i volný čas

23.05.2020 9:37

Do nové venkovní přírodovědné učebny se mohou těšit žáci ZŠ A. Jiráska. Na nevyužitém svahu pod základní školou vzniklo nové arboretum s venkovní učebnou, která bude určena především žákům 2. stupně, nicméně využívána bude i žáky 1. stupně k výuce prvouky, přírodovědy a vlastivědy.

Lanškroun: Nová učebna na „Jiráskovce“ zatraktivní výuku i volný čas
Foto: lanskroun.eu
Popisek: Renesanční radnice v Lanškrouně
reklama

Venkovní zastřešený dvoupodlažní výukový prostor na půdoryse 6x6 metrů je konstruován z masivního dřeva a doplněn zasklením. V horním podlaží se nachází učebna, spodní podlaží bude sloužit pro ukládání nářadí a učebních pomůcek. Pozemek je rozčleněn do pěti terasovitých úrovní, kde každý blok je o 90 cm výše oproti tomu nižšímu. Díky tomuto řešení vzniklo 90 m2 dobře obdělávatelné zahradní plochy. Výsledkem je kaskádovitě uspořádaná zahrada, přístupná dvojicí schodišť. Jedno z nich, východní, je vybaveno schodišťovým výtahem pro vozíčkáře. Autorem návrhu řešení je MgA. Přemysl Kokeš.

„Z celkové částky 6,6 milionu na vybudování venkovní odborné učebny činila 4,4 milionu korun dotace z Ministerstva pro místní rozvoj, prostřednictvím Místní akční skupiny Lanškrounsko" uvedl k financování radní Hynek Brýdl a řekl: „Jsem rád, že město podporuje investice do školských zařízení. Přestože šlo o složitou stavbu v centru města, tak proběhla bez problémů a víceprací nad rámec vysoutěžené ceny."

Město Lanškroun na projekt Vybudování venkovní odborné učebny se zázemím zahrady (reg. č.: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0009740) získalo dotaci od Ministerstva pro místní rozvoj ve výši 4.412.111,41 Kč z celkových nákladů 6 654 557,84 korun.

„Nová venkovní učebna nám přinese mnoho možností využití nejen pro předměty přírodních věd, pracovních činností žáků 2. stupně, ale i pro výuku předmětů 1. stupně, pro děti školní družiny a různých zájmových kroužků. Vznikl nový prostor, který se také může stát jakousi zónou klidu např. pro čtenářské dílny apod. Z nevzhledného nevyužitého břehu se stalo prostředí vhodné i pro chvilky spočinutí a relaxace, které si ale musíme hýčkat a udržovat, což bude nás i žáky stát nemalé úsilí. Určitě se nemýlím, když řeknu, že žáci jako první ocení zkrácení si cesty do školy i ze školy díky nově vzniklému schodišti,“ říká ředitelka ZŠ A. Jiráska Monika Dušková.

Slavnostní otevření s prohlídkou učebny a nově vzniklých teras proběhne 1. června od 16 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rožnov pod Radhoštěm: Problémový výjezd z Tesly vyřeší světelná signalizace, rekonstrukce začne v letošním roce

17:57 Rožnov pod Radhoštěm: Problémový výjezd z Tesly vyřeší světelná signalizace, rekonstrukce začne v letošním roce

Výjezd z areálu Tesly na komunikaci I/35 v Rožnově pod Radhoštěm je dlouhodobým problémem. Nejbezpeč…