Liberec: 10 milionů pro provozovatele Sport Parku a arény

09.05.2020 10:31 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelstvo města Liberec hlasy Starostů, ODS a ANO schválilo podporu pro Sport Facility Management s.r.o. (SFM), dceřinné společnosti Syneru a provozovateli Sport Parku Liberec, ve výši 10 mil. Kč.

Liberec: 10 milionů pro provozovatele Sport Parku a arény
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

„Přijde nám naprosto absurdní, že vedení města v krizovém stavu neřeší jako první své organizace, jako ZOO, Botanickou zahradu, divadla... Ale jako první z veřejných peněz zasanuje 10 mil. soukromému s.r.o. A to nejen na zaplacení provozních nákladů, ale např. i na dokrytí 100 % osobních nákladů, a to včetně managementu. Řekněte, která společnost to má?“ ptá se Zuzana Kocumová.

Určitá část koaličních zastupitelů zároveň dodává, že tyto peníze posílají jen proto, že zde byl nátlak, že když město tyto peníze neposkytne, tak SFM zváží, jestli nepoloží městu klíče na stůl a neřeknou: „Starejte se o Sport park i arénu sami..“

K tomu se dva dny před hlasováním přidal i nátlak ze strany vedení Bílých tygrů, kteří prohlásili, že do hlasování o podpoře a vyřešení situace pozastavují přípravy na další sezónu.

„K vyhrožování okamžitým koncem může dojít jen proto, že strany, které jsou nyní ve vedení, blokovaly v minulých letech jakoukoliv snahu o to, aby se hledal i jiný model provozování, než současná koncese. A tím se vytvořily podmínky pro současné vydírání,“ dodává Jan Kubeš, místopředseda sportovního výboru za Liberec otevřený lidem (LOL).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

ČT

Souhlasím, s tím, co si myslíte o dobrovolnosti placení ČT. Jen jak zajistit tu dobrovolnost a možnost volby? Přeci když převedete financování pod rozpočet, opět to pro nás nebude dobrovolné placení a sami si nebudeme moci určit kolik a zda vůbec chceme peníze ČT dávat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyškov: Víc míst pro největší sídliště. Město rozšiřuje parkovací kapacity

20:33 Vyškov: Víc míst pro největší sídliště. Město rozšiřuje parkovací kapacity

Město nechalo vyklidit obdélníkový pozemek na Sídlišti Osvobození ohraničený železniční vlečkou či p…