Liberec: Kontejnerová stání dostávají novou tvář

05.09.2016 13:12 | Zprávy
autor: PV

Odbor ekologie a veřejného prostoru ze svého rozpočtu každoročně investuje statisíce korun do oprav kontejnerových stání napříč celým městem.

Liberec: Kontejnerová stání dostávají novou tvář
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Jednoduché stavby kontejnerových stání jsou leckdy přehlíženy, nikoliv však v Liberci. Po celém městě, zejména pak v sídlištní zástavbě, se nacházejí desítky kontejnerových hnízd na směsný i tříděný komunální odpad. Množství odpadu, který občané vyprodukují, je potřeba někam odložit a následně předat k odstranění nebo dalšímu využití. Na sídlištích jsou k tomu určeny velké kontejnery o objemu 1 100 litrů. Tyto nádoby je však nutné někam umístit.

Již v dobách minulých se při výstavbě panelových sídlišť stavěla mnohdy mohutná kontejnerová stanoviště s přístřešky. Dříve existovaly pouze kovové nádoby a přístřešky měly sloužit zejména na jejich ochranu před rozmary počasí a jejich postupnému rezavění. Některé přístřešky slouží desítky let, jejich životnost však postupně klesá a začínají uživatele z řad obyvatel ohrožovat na zdraví. Svým zhoršujícím se technickým stavem navíc zabraňují snadné manipulaci s kontejnery pracovníkům svozové společnosti. Přístřešky jsou často velmi poškozené, konstrukce zrezivělá, místy uhnilá. Obvodové zídky chybí nebo jsou polorozpadlé a odpad tak může létat po okolí. Estetická a funkční hodnota je velmi nízká. Některá stanoviště byla vybudována pro určitý počet nádob, jejichž kapacita v současnosti již nedostačuje. Kontejnery tak stojí mimo stanoviště a mohou zabírat volnou plochu zeleně nebo parkovacích míst. Samostatnou kapitolou je pak vandalismus nebo dopravní nehody.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …