Liberec: Pod taktovkou knihovny vznikla již druhá znakokniha

16.12.2018 10:37

Křest interaktivní znakoknihy „O zahradě“, která vyšla pod taktovkou Krajské vědecké knihovny v Liberci, se uskutečnil ve středu 12. prosince v obřadní síni liberecké radnice. Mezi kmotry nechyběli ani primátor Jaroslav Zámečník a náměstek pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Liberec: Pod taktovkou knihovny vznikla již druhá znakokniha
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Neslyšící, pro které je čtení psaného textu extrémně náročnou disciplínou, si budou moct novou znakoknihu přečíst prostřednictvím speciálně webové aplikace, která je od středy 12. prosince dostupná na stránkách liberecké knihovny. Aplikace funguje online i offline a obsahuje obrázky, text a zároveň vizuální záznam překladu do znakového jazyka.

Podle ředitelky Krajské vědecké knihovny Blanky Konvalinkové byla práce na druhé znakonize jednodušší než při loňské premiéře. „Jsem moc ráda, že se nám podařilo podruhé zopakovat úspěch u předešlé knihy. Když jsme začínali, tak jsme vůbec nevěděli, jak bude znakokniha vlastně vypadat a jestli bude úspěšná. Ale díky našemu skvělému týmu, pánům Redlichovi, Hladíkovi, Myšákovi a paní Sedláčkové už tenhle druhý projekt probíhal tak nějak samozřejmě a věřím, že nová znakokniha je ještě lepší než ta minulá. Moc děkuji všem tvůrcům, kteří se na ní podíleli,“ uvedla ředitelka Krajské vědecké knihovny Blanka Konvalinková.

Primátor Jaroslav Zámečník pak ocenil aktivity liberecké knihovny směrem ke zrakově a sluchově handicapovaným čtenářům. „Jsem rád, že knihovna prostřednictvím těchto skvělých projektů umožňuje čtenářům užívat si příběhy z knih i jinou než klasickou formou. Čtenářům chci popřát příjemný zážitek a knihovně spoustu dalších úspěšných projektů, kterými dělá lidem radost,“ konstatoval primátor.

Interaktivní znakoknihu, která vznikla podle známé knihy autora Pavla Čecha, pak společně pokřtili primátor Jaroslav Zámečník, náměstek primátora Ivan Langr, ředitelka Krajské vědecké knihovny Blanka Konvalinková a realizační tým projektu.

Krátce ke knize „O Zahradě“

Pavel Čech je ve své knize především výtvarníkem – mistrem v malbě labyrintu uliček starého města, zešeřelých zákoutí a oprýskaných zdí, ale i rozpálených žlutých pouští či zelenkavého podmořského světa - tedy fantazií, které běží hlavou malému Františkovi. Neslyšící čtenáři se mohou těšit na vyprávění o dětském snění, o tajemstvích skrytých na půdách a ve starých opuštěných zahradách, o světech, od nichž dospělý člověk nemůže nahlédnout, ale při četbě této knihy si na ně může rozpomenout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav plánuje pokračovat v zateplování budov škol a školek

20:04 Mladá Boleslav plánuje pokračovat v zateplování budov škol a školek

Také v příštím roce plánuje vedení města pokračovat v zateplování školních budov, potvrdil náměstek …