Liberec: V Slovanském údolí SVS vymění vodovod a kanalizaci, město opraví ulice

27.07.2021 11:27

Nového vodovodu, kanalizace a následně i zcela nového asfaltového povrchu se dočkají obyvatelé lokality Slovanské údolí - části ulic Javorová, Purkyňova a Slovanské údolí.

Liberec: V Slovanském údolí SVS vymění vodovod a kanalizaci, město opraví ulice
Foto: liberecky-kraj.cz
Popisek: Liberec

Severočeská vodárenská společnost (SVS) v této lokalitě vymění poruchový zastaralý vodovod a popraskanou zdeformovanou kanalizaci pro cca 300 napojených obyvatel. Vodovod tady pochází z roku 1954. Dále dojde k výměně stávajícího vodovodního přivaděče a součástí rekonstrukce řadů bude i přepojení všech stávajících vodovodních přípojek z přilehlých nemovitostí.

Rekonstruovaný vodovod bude při rekonstrukci odstaven a zásobování okolních nemovitostí pitnou vodou bude zajištěno provizorním povrchovým vodovodem.

Akce je rozdělena na dvě fáze: V letošním roce do listopadu vymění SVS vodovod a kanalizaci v Javorové ulici a nechá provizorně opravit komunikaci. Na jaře 2022 tady pak město Liberec udělá nový finální asfaltový povrch. SVS současně začne pokračovat v ulicích Purkyňova, Slovanské údolí, Elišky Krásnohorské a Jihlavská. Také v těchto ulicích po výměně inženýrských sítí obnoví město Liberec asfaltový povrch a vymění veřejné osvětlení.

Jde o další takzvanou sdruženou investici, kdy při rekonstrukcích ulic spolupracují vlastníci inženýrských sítí s městem Liberec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Materiál z demolice staré interny bude zpracováván v Jičíně

9:15 Materiál z demolice staré interny bude zpracováván v Jičíně

V současnosti probíhá demolice starého pavilonu v areálu Oblastní nemocnice Jičín. Společnost ATM CZ…