Lidé na Hluboké budou platit za odpad dál symbolickou stokorunu

05.04.2018 11:30 | Zprávy
autor: PV

Když zhruba před pěti lety snížila radnice v Hluboké nad Vltavou roční poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu na symbolickou stokorunu, jen málokdo věřil, že se tak nízká cena podaří dlouhodobě udržet.

Lidé na Hluboké budou platit za odpad dál symbolickou stokorunu
Foto: hluboka.cz
Popisek: Hluboká nad Vltavou

„Tehdy radnice povolila soukromé firmě vybudování moderního casina a vedení města se rozhodlo zisky a poplatky z provozu hracích automatů dát lidem. Díky casinu tak ročně získáme zhruba tři miliony korun, které jdou na uhrazení nákladů spojených s odpadovým hospodářstvím. Loni jsme ušetřili i na systému integrované dopravy. Zhruba 600 tisíc korun jsme nasměrovali do likvidace odpadů a peníze jsme tak opět vrátili lidem. V době, kdy každý platí spoustu různých poplatků a daní, je na městě, aby svým obyvatelům pomohlo,“ říká starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa. Symbolická stokoruna za odpad tak zůstala a městu se podařilo také vytěsnit hrací automaty z různých hospodských heren, kde chybějící kontrolu provázely i problémy s gamblerstvím.

Odpady na Hluboké se zabývá podnik místního hospodářství, který vlastní město. Radnice tak má spoustu možností jak jej přímo ovlivňovat. „Můžeme vytvářet vlastní politiku v hospodaření s odpady. Máme možnost čerpat různé dotace, které potřebujeme, abychom s odpady mohli nakládat. A hlavně máme i volnou ruku s tvorbou cen, což se nejvíce dotýká našich občanů,“ vysvětluje hlubocký radní Aleš Raus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Den kraje a města na festivalu

22:41 Karlovy Vary: Den kraje a města na festivalu

Karlovarský kraj a město Karlovy Vary připravily v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy V…