Litomyšl: Vilu Klára město zatím neprodá, žádný z projektů nezískal dostatečný počet hlasů

05.03.2022 13:53 | Tisková zpráva

Jednání zastupitelstva o budoucnosti vily Klára definitivně nerozhodlo. Žádný z projektů – kongresový hotel společnosti Kubík i komunitní centrum manželů Kučerových – nezískal od zastupitelů potřebných 12 hlasů. Neprošel ani návrh na odložení hlasování.

Litomyšl: Vilu Klára město zatím neprodá, žádný z projektů nezískal dostatečný počet hlasů
Foto: Archiv
Popisek: Litomyšl

Nejblíže úspěchu byla společnost Kubík. Pro její záměr nakonec ve veřejném hlasování, jelikož neprošel návrh na tajnou volbu, zvedlo ruku 11 zastupitelů z 22 přítomných, dva byli proti a 9 se zdrželo. Pro projekt manželů Kučerových následně hlasovalo celkem šest zastupitelů, dva byli proti, 14 se zdrželo a ani tento záměr nebyl schválen. Co bude s vilou dál? Minimálně příštích několik měsíců zůstane v majetku města.

Podle informací z jednání zastupitelstva je možné, že o dalším prodeji či využití vily Klára se bude jednat až po komunálních volbách, které se uskuteční letos na podzim. Zastupitelé před hlasováním o prodeji budovy vzali na vědomí petici za záchranu genia loci zámeckého návrší, v níž občané Litomyšle protestovali proti případnému prodeji společnosti Kubík.

Jak hodnotíte únorové hlasování k prodeji vily Klára?

Dana Kmošková, ČSSD
Každý z dodaných návrhů je zajímavý a odlišný, jeden možná až příliš velkolepý a odvážný, druhý naopak možná až moc střízlivý. Který z nich ve smyslu odkazu pana Sedláka by lépe sloužil občanům a zároveň posunul budovu z 19. století do 21. století? Bez odvážných rozhodnutí v minulosti bychom neměli spoustu nadčasových staveb a i bez střízlivějších úvah bychom žili izolovaně a osamoceni. Chceme do Litomyšle lákat stovky návštěvníků do wellness a pivních lázní, chceme do budoucna vyřešit problém s kapacitou parkovacích a ubytovacích kapacit? Nebo chceme komorní a klidné místo pro setkávání seniorů a různých spolků? Já opravdu nevím, a proto jsem se i přes své předchozí úvahy zdržela hlasování. S čistým svědomím jsem ani pro jeden z předložených návrhů nemohla zvednou ruku. Snad odklad rozhodnutí nebude mít devastující následky pro budovu a naopak se třeba během dalšího roku - dvou - podaří stávající návrhy natolik zdokonalit, aby oslovily a přesvědčily zastupitele. Nebo se objeví někdo s úplně jiným projektem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Chápu vás dobře, že byste podruhé vstoupili do stejné řeky a šly do vlády s ODS?

Po tom všem, co o ní tvrdíte, že jsou to kmotři? A proč se vlastně po volbách vůbec nerespektuje vůle občanů, proč podle vás nemá šanci být premiér ten, kdo volby vyhraje? Babiše volit nebudu, ale přijde mi, že jsou stejně volby zbytečné, že si to vy politici pak stejně zařídíte po svém

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava chce rozšířit síť dobíjecích stanic pro elektro auta

16:09 Jihlava chce rozšířit síť dobíjecích stanic pro elektro auta

Město nabízí soukromým investorům pozemky pro vybudování dobíjecích stanic. Jedná se o lokality u ne…