Litomyšl: Zastupitelé vybrali investora na výstavbu nových bytů

14. 3. 2020 6:32

Dva domy s nabídkou více než 70 nových bytů na ulici Z. Kopala postaví společnost CZ Stavební holding (CZSH) podle návrhu architekta Aleše Buriana. V únoru o tom rozhodli zastupitelé, kteří projekt vybrali s ohledem na počet a rozložení bytů a kvalitu navrhovaných veřejných i společných prostorů.

Litomyšl: Zastupitelé vybrali investora na výstavbu nových bytů
Foto: Archiv
Popisek: Litomyšl
reklama

V letošním roce pravděpodobně ještě výstavba nezačne, ale měla by se vyřídit všechna potřebná povolení. „Nebylo to snadné rozhodování, protože nám přišlo sedm dobrých projektů a zejména ty od CZSH a investora Martina Kubíka byly opravdu kvalitní. Nakonec jsme se rozhodli pro CZSH a návrh architekta Aleše Buriana s ohledem na vysokou předpokládanou kvalitu bydlení i veřejných a společných prostor, chybět nebudou ani místa pro komunitní setkávání a případné komerční využití. Jelikož mají bytové domy stát na pozemku města, tak jsme návrhy před odsouhlasením prodeje hodně připomínkovali. Výslednou cenu nemůžeme ovlivnit, ale i dostupnost jsme samozřejmě řešili a bylo nám přislíbeno, že nové bydlení bude stát v Litomyšli podobně jako v okolních městech,“ řekl k hlasování zastupitelstva starosta Daniel Brýdl.

V návrhu architekta Aleše Buriana, který je v Litomyšli podepsaný například pod budovou III. ZŠ a několika sportovišti včetně městské haly, se kromě 75 - 84 bytů o rozložení 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk počítá s krytým parkovištěm, výtahem, kójemi pro ukládání věcí, veřejným prostorem či velkými balkóny.

„Myslím si, že jsme nakonec pro Litomyšlany zvolili nejlepší řešení, byť ty byty samozřejmě něco budou stát. Právě kvůli vysoké ceně nemovitostí a nájmů jsem rád, že se konečně začíná stavět. Nejedná se jen o tento projekt, protože nové byty chtějí v Litomyšli postavit i další soukromníci a město současně připravuje zainvestování parcel na Lánech, Husovce a na Babce, kde mohou vyrůst další desítky nových domů. Bohužel, administrativní náročnost a byrokracie jsou velkou bolestí našeho státu, takže to všechno trvá,“ dodal k usnesení zastupitelstva místostarosta Radomil Kašpar.

Další informace k výstavbě bydlení přineseme v průběhu letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

20:33 Česká Lípa: Město vybuduje chodník na místě zbouraného podchodu

Dvacet pět metrů dlouhý a tři metry široký chodník z betonové dlažby vybuduje město na místě zbouran…