Město Vysoké Mýto obdrželo plaketu Péče o válečné hroby

05.10.2015 8:26

Město Vysoké Mýto obdrželo od Ministerstva obrany plaketu Péče o válečné hroby za příkladnou spolupráci při rozsáhlé opravě hrobů ruských vojáků na hřbitově ve Vysokém Mýtě a v Knířově.

Město Vysoké Mýto obdrželo plaketu Péče o válečné hroby
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vysoké Mýto má údajně největší čtvercové náměstí v Česku

Na slavnostním předávání plakety, které se konalo 29. září v Pardubicích, ji od Lenky Zvánovcové Lemingerové z Ministerstva obrany a za přítomnosti ředitele Krajského úřadu Pardubického kraje Jaroslava Folprechta převzal tajemník městského úřadu Jan Vlček. Ministerstvo obrany každoročně v rámci jednotlivých krajů vyhodnocuje péči o válečné hroby a následně oceňuje plaketou tři nejlepší kandidáty. Spolu s městem Vysokým Mýtem letos toto ocenění převzalo město Hlinsko a městys Svojanov. Není bez zajímavosti, že v našem kraji je 1 393 válečných hrobů a pietních míst, o která se starají obce, církve, neziskové organizace i jednotlivci.

Opravy náhrobků na hrobech pětadvaceti vojáků Rudé armády, kteří padli ve Vysokém Mýtě při osvobozování naší republiky v květnu 1945, probíhaly v prosinci 2014. Kromě nich byl opraven jeden hrob s ostatky ruského vojáka z období první světové války. Opravy se dočkal také hrob Rudoarmějce na hřbitově v Knířově. Spolu s hroby byl opraven pomník obětem světových válek a kolem nich upraven pietní prostor. Stejně jako na řadě dalších míst v České republice financovalo opravy náhrobků Velvyslanectví Ruské federace, město Vysoké Mýto upravilo pietní prostor a opravilo pomník.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Adventní věnce Alma mater potěšily zdravotníky

12:03 Bohumín: Adventní věnce Alma mater potěšily zdravotníky

Spolek Alma mater věnoval nejen zdravotníkům za jejich úsilí adventní věnce. Ručně je zhotovily člen…