Město a Čistá Plzeň vyzývají: Léky a fentanylové náplasti do odpadu nepatří!

14.11.2016 10:50 | Zprávy
autor: PV

Léky a fentanylové náplasti do odpadu nepatří! To je motto nové kampaně, která má obyvatele města Plzně upozornit, že odhozením starých nebo už použitých léčiv do popelnic mohou ohrozit své spoluobčany.

Město a Čistá Plzeň vyzývají: Léky a fentanylové náplasti do odpadu nepatří!
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Kampaň spustilo město spolu se svou společností Čistá Plzeň a Sdružením pro prevenci, léčbu a následnou péči drogově závislých Point 14, partnerem kampaně se stala Fakultní nemocnice Plzeň. Jedním z impulzů byla skutečnost, že několik drogově závislých skončilo v nemocnici poté, co užili roztok získaný z fentanylových náplastí nalezených v popelnicích, tedy v komunálním odpadu.

„Vyvařování náplastí s fentanylem je jevem, který se začal na plzeňské drogové scéně objevovat před zhruba čtyřmi lety a neustává. Nechceme tomu už jen tak přihlížet. Do zdravotnických zařízení a lékáren umístíme plakáty a letáky, lidé se dozvědí, jaká jsou rizika při neodborné likvidaci léčiv a fentanylových náplastí. Zjistí také, jak by měli s těmito už nepoužívanými léčivy nakládat,“ přiblížil primátor Martin Zrzavecký.

Na rizika bude upozorňovat také městská společnost Čistá Plzeň, která zajišťuje organizaci nakládání s komunálním odpadem na území západočeské metropole. „Informace doplněné logem kampaně budou jako velkoplošný polep na našich šesti sběrných vozidlech. Totéž, ale v menším formátu, se objeví na zhruba třech tisícovkách popelnic ve městě,“ uvedl Petr Baloun ze společnosti Čistá Plzeň. Doplnil, že léky do popelnic rozhodně nepatří, lidé by je měli odnést do lékárny nebo do sběrného dvora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …