Mladá Boleslav: Město podporuje regeneraci památkové zóny

22.08.2019 18:55

Regenerace městské památkové zóny je program, v jehož rámci se Mladá Boleslav snaží podporovat snahu majitelů domů v historické části města o péči o jejich nemovitosti.

Mladá Boleslav: Město podporuje regeneraci památkové zóny
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Každoročně je pro tyto účely vyhrazena částka v rozpočtu města, o jejím rozdělení pak na základě doporučení komise pro péče o památky a historické objekty rozhodne rada, respektive zastupitelé. "Tentokrát jsme schválili podporu pro čtyři budovy, celkem jde o částku ve výši 300 tisíc korun. Peníze použijí majitelé objektů ve třech případech jako příspěvek na výměnu oken, jeden pak na výměnu vstupního portálu a dveří," vysvětlil primátor Raduan Nwelati s tím, že se město tímto způsobem snaží vylepšit vzhled historické části Mladé Boleslavi.

Péče o domy v této zóně je pro jejich majitele velmi nákladná, například okna je nutné měnit opět za dřevěná, neboť dřevo patří k tradičním materiálům a okna spoluvytváří architektonický ráz objektu.

Nová dřevěná okna bude mít dům číslo 74 ve Vodkově ulici, který pochází z roku 1879 a je postaven na místě ještě staršího objektu, dále také dům číslo 94 a 95 na Staroměstském náměstí a dům číslo 55 v ulici Kateřiny Militké. Dům číslo popisné 20 na Staroměstském náměstí pak bude mít nový vstupní portál, dveře a výkladce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Univerzita přešla na distanční výuku, někteří studenti pomáhají v call centru

21:23 Zlín: Univerzita přešla na distanční výuku, někteří studenti pomáhají v call centru

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně zahájila ve středu vyučování distanční formou. Zároveň zřídila krizo…