Mladá Boleslav: Pomocí obřího jeřábu stavbaři usadili novou lávku přes Jizeru

17.03.2023 18:35 | Tisková zpráva
autor: PV

Pomocí obřího autojeřábu usadili ve středu stavbaři na své místo mnohatunovou konstrukci nové lávky přes Jizeru v blízkosti železničního mostu. Lávka pro pěší a turisty propojí cyklostezky z Krásné louky a na druhém břehu řeky.

Mladá Boleslav: Pomocí obřího jeřábu stavbaři usadili novou lávku přes Jizeru
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Vrcholí tak jedna z největších investic v Mladé Boleslavi, která začala loni v červnu a kompletně dokončena bude letos v květnu. Její součástí je kromě samotné lávky také síť navazujících cyklotras.

„Děkuji všem, kteří nám s tímto projektem pomáhají. Přes 30 milionů korun jsme vyjednali z Evropské unie, další stěžejní částkou 26 milionů korun přispěl Nadační fond Škoda Auto a díky návaznosti na páteřní cyklotrasy se podílí také Středočeský kraj sumou 3,5 milionu korun. Celkové náklady na lávku a vybudování souvisejících stezek jsou přibližně 74 milionů korun a jedná se tedy o jednu z nejvýraznějších investic, kterou v tomto kalendářním roce dokončujeme,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Benešovy dekrety

Jak jste přišel na to, že se prezident Pavel snaží prolomit Benešovy dekrety? Co vím, tak u nás nikdo pro prolomení není, ani prezident ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Luhačovice: Na terase Městské plovárny vyroste nový saunový svět

16:09 Luhačovice: Na terase Městské plovárny vyroste nový saunový svět

Městskou plovárnu v Luhačovicích čekají velké změny. Na kaskádovité terase má do konce letošního rok…