Mladá Boleslav: Šampionát ve vyprošťování osob vyhráli moravskoslezští hasiči

17.09.2016 13:35 | Zprávy
autor: PV

VIII. ročník Mistrovství České republiky Hasičského záchranného sboru ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel se konal ve čtvrtek 15. září před zraky diváků na náměstí Republiky. V souboji 15 hodnocených týmů zvítězil tým hasičů z Moravskoslezského kraje před týmy z Jihomoravského a Pardubického kraje. Středočeši skončili čtvrtí a na 6. místě se umístil HZS podniku Škoda Auto. Kvůli soutěži bylo nutné na velkou část dne zcela uzavřít náměstí Republiky pro dopravu.

Mladá Boleslav: Šampionát ve vyprošťování osob vyhráli moravskoslezští hasiči
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Slavnostního zahájení se mimo jiné zúčastnil i primátor města Raduan Nwelati, hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a senátor Jaromír Jermář. Hlavními pořadateli šampionátu, který se koná v dvouletém cyklu a poprvé ve Středočeském kraji, jsou MV - Generální ředitelství HZS ČR a Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.

Této specifické soutěže se zúčastnily nejlepší výběry profesionálních hasičů z každého kraje, doplněné o zástupce podnikových a také dobrovolných hasičů. Družstva v horkém počasí soutěžila ve vyproštění osoby (figuranta) z vozidla. Pro potřeby této akce byly připraveny různé scénáře, které imitují skutečné zásahy, se kterými se hasiči dnes a denně při své práci setkávají. Jejich výkony hodnotili rozhodčí. Pro stovky diváků, především z řad žáků a studentů mladoboleslavských škol, ale i zájemců z řad veřejnosti, se tak odehrávaly různorodé ukázky toho, jak se hasiči vypořádají s konkrétními problémy - ať již při vlastním vyprošťování zaklíněných osob z vozů, tak při stabilizaci vozidel či zajištění úniku kapalin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

20:33 Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

Od září se přes provizorní most u mostu kpt. Bartoše vrátí automobilová i městská hromadná doprava. …