Mladá Boleslav: Úpravy přechodů mají zvýšit bezpečnost chodců

14. 5. 2019 11:34

Právě probíhající stavební práce na Jičínské ulici zahrnují nejen výstavbu nové cyklostezky v úseku od kruhového objezdu u dálnice D 10 až po křižovatku s ulicí Na Celně. Souběžně zde probíhají i další související práce včetně úprav přechodů pro chodce.

Mladá Boleslav: Úpravy přechodů mají zvýšit bezpečnost chodců
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Zásadní úpravou již prošel původně nebezpečný přechod u zmíněného kruhového objezdu, v těchto dnech probíhá úprava také na přechodu u křižovatky s Novákovou ulicí. "Všechny tyto úpravy, které byly také dlouho projednávány s Policií ČR a dalšími orgány, mají přispět ke zvýšení bezpečnosti chodců. Budou tak upraveny i další přechody na Jičínské ulici," řekl náměstek primátora Jiří Bouška.

Místo původně příliš dlouhých přechodů vznikají přechody proložené dělícími ostrůvky a podstatně bezpečnější. Město u nově upravovaných či budovaných přechodů také zajišťuj, aby byly nasvícené.

Zcela nový přechod začala v tomto týdnu budovat Správa komunikací v ulici Pražská brána. Na úpravu také čeká přechod na náměstí Míru v rámci budované cyklostezky směrem ke Sboru českých bratří.

"Uvědomujeme si, že všechny tyto úpravy působí dočasná dopravní omezení. Jsem ale přesvědčen, že po dokončení prací novou podobu přechodů ocení nejen chodci, ale i další účastníci silničního provozu," řekl náměstek Jiří Bouška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: Průmyslový park II. zůstane zatím prázdný

16:59 Cheb: Průmyslový park II. zůstane zatím prázdný

Do doby, než bude nalezen jiný strategický partner, bude lokalita využita jako orná půda.