Most: Magistrát získal druhé místo za respekt k rovným příležitostem

27. 12. 2018 18:45

Za svůj respekt k rovným příležitostem získal na konci listopadu mostecký magistrát další ocenění. Ve dvanáctém ročníku soutěže Úřad roku „Půl na půl“ vyhodnocen jako druhý nejlepší úřad v České republice v kategorii obcí III. typu.

Most: Magistrát získal druhé místo za respekt k rovným příležitostem
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

„Z ocenění jsme měli velkou radost. Po loňském prvním místě bylo těžké porotu něčím dalším zaujmout. Zaměřili jsme se hlavně na slaďování pracovního a rodinného života a to nejen našich zaměstnanců, ale i občanů města, prostřednictvím našich příspěvkových organizací, zejména škol. Důležitá je i podpora technického vzdělávání mládeže a narušení zavedených stereotypů z hlediska pohlaví. Snažíme se v rámci rovných příležitostí nezapomínat ani na naše seniory. Příkladem je letošní celoroční provoz Taxíka Maxíka. Rozsah soutěže už dávno překročil hranice ženy versus muži. Zohledňuje rovnost z hlediska pohlaví, věku a klade důraz i na další znevýhodněné skupiny,“ uvedla pro Mostecké listy referentka systému managementu kvality mosteckého magistrátu Jana Černá.

Soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže organizuje Ministerstvo vnitra ve spolupráci se  Svazem měst a obcí ČR a organizacemi, které se zabývají oblastí rovných příležitostí, diverzity a age managementu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

21:10 Hlasování k projektům Vylepšíme Hodonín společně skončilo

Až do konce listopadu měli lidé příležitost hlasovat k projektům, které občané navrhli v participati…