Náchod: Déčkaři mají nové odpadkové koše a lavičky

05.11.2019 7:34

Ve čtvrtek 31. října navštívili starosta Jan Birke a místostarosta Jan Čtvrtečkou Středisko volného času Déčko Náchod. Návštěvu zahájili prohlídkou veřejného parku, kde byly oběma představeny novinky.

Náchod: Déčkaři mají nové odpadkové koše a lavičky
Foto: Náchod
Popisek: Náchod
reklama

Jednou z nich jsou odpadkové koše na tříděný odpad. „Koše se nám podařilo získat díky projektu Be a change v rámci programu Erasmus+," uvedla Daria Sitko, koordinátorka evropských projektů SVČ Déčko Náchod. „Smyslem tohoto projektu je motivace ke změně životního stylu směrem k ekologii. Zaměřujeme se především na omezení spotřeby plastu. Doufáme, že návštěvníci parku Déčka koše využijí a pomohou tak malými krůčky k větším změnám," dodala Sitko.

Starosta a místostarosta si poté prohlédli nově vybudované lavičky umístěné u zadního vchodu do budovy Déčka. Posezení bylo zvelebeno díky prostředkům z projektu Mládí aktivně financovaného Královéhradeckým krajem. Město Náchod k tomu zajistilo potřebnou úpravu terénu. Na výrobě těchto laviček se podíleli mladí lidé z Klubu aktivní mládeže - Erasmáci ze SVČ Déčko Náchod. U laviček zrovna probíhalo opékání buřtů, kterého se účastnili právě Erasmáci a evropští dobrovolníci.

Nakonec nahlédli přímo do dění v Déčku. Prošli si prvorepublikovou budovu a navštívili kroužky, které zrovna probíhaly - keramiku a street dance. Naskytla se jim tak možnost vidět, jak jsou kroužky v Déčku koncipovány.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

21:10 Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

O příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majite…