Náchod: Výstava na stromech představí letos téma Práce (bez) budoucnosti

25.09.2020 6:32

Stromy v parku u nádraží v Náchodě se první říjnový týden stanou netradiční galerií. 3.-10. října 2020 se tu uskuteční již šestý ročník Výstavy na stromech, která letos u příležitosti Týdne důstojné práce přináší téma Práce (bez) budoucnosti - tedy jak nové technologie promění práci a pracovní podmínky nejen zaměstnankyň a zaměstnanců.

Náchod: Výstava na stromech představí letos téma Práce (bez) budoucnosti
Foto: Náchod
Popisek: Náchod

Technologie tu mají být od toho, aby nám mnohé ulehčily - v zaměstnání, domácnosti či komunikaci. První jarní měsíc, plný zpřísněných karanténních opatření, definitivně odhalil, jak moc na nich naše každodenní životy závisejí. Pracovní schůzky v kancelářích se přesunuly na onlinové komunikační platformy, týdenní nákup nám díky internetové objednávce přivezla rozvážková služba až do domu, učební látku si žáci vyzvedli v online aplikaci.

Ne vždy ale technologické změny znamenají pouze ulehčení práce. Výstava na stromech na deseti panelech odhaluje, jak se robotizace, automatizace a digitalizace promítá do pracovních podmínek různých profesí. Výstavu nafotil Petr Vrabec, texty připravila Gaby Khazalová.

Výstavu připravila organizace NaZemi, v Náchodě ji již 6. rokem organizuje SOŠ sociální a zdravotnická - Evangelická akademie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou zahřeje teplo z nových kogeneračních jednotek

6:27 Jablonec nad Nisou zahřeje teplo z nových kogeneračních jednotek

Teplo z pěti nových kogeneračních jednotek, které zároveň dodávají do sítě elektřinu, proudí od dneš…