Náchod uzavřel smlouvu o kulturním partnerství s francouzským Persanem

20.10.2019 18:16

Město Náchod má od 12. října 2019 nové partnerské město. Stal se jím francouzský Persan v departementu Val-d'Oise v regionu Île-de-France (25 km severně od Paříže). Populace: cca 12 500 obyvatel.

Náchod uzavřel smlouvu o kulturním partnerství s francouzským Persanem
Foto: Náchod
Popisek: Náchod
reklama

Znění partnerské smlouvy, zaměřené na kulturní spolupráci, schválili na svém zářijovém jednání náchodští zastupitelé. Rada města Náchoda pověřila podpisem smlouvy zastupitele a předsedu komise cestovního ruchu Miroslava Bráta. Podpis smlouvy se uskutečnil 12. října na náměstí před budovou persanské radnice. Francouzská samospráva zakomponovala podpis smlouvy s Náchodem do oslav 40 let existence tamní umělecké školy.

Oslavy se nesly v duchu koncertů i hudebních performancí v prostorách školních i sakrálních včetně zajímavých vystoupení pod širým nebem - pochodem městem za doprovodu bubnů počínaje a vystoupením profesionálního souboru - Fanfare de la Garde républicane - konče. Za francouzskou stranu smlouvu podepsal starosta Alain Kasse. Přítomen byl i Arnaud Bazin - senátor za oblast Val d Oise, Cecile Carré- místostarostka Persanu pro oblast kultury, Gerard Guenet - prezident Hudební unie Persanu. Miroslava Bráta do Francie doprovázel Mgr. Zbyněk Mokrejš - ředitel Základní umělecké školy Náchod. Odbor kultury, sportu a cestovního ruchu Městského úřadu v Náchodě zastupoval při podpisu smlouvy Bc. Kamil Krunka.

„Byla to spolupráce uměleckých škol v Náchodě a Persanu, která položila základy kulturní spolupráce a iniciovala vznik tohoto mezinárodního partnerství měst. Francouzská strana má zájem rozvíjet právě tuto spolupráci zaměřenou na mladou generaci, hudební a uměleckou edukaci a další podobné aktivity", říká zastupitel Miroslav Brát. Kromě účasti na ceremonii podpisu smlouvy a oslavách 40-ti let uměleckého školství v Persanu, byla náchodská delegace pozvána i na krátkou prohlídku nedalekého historického opatství z 13. století, jehož areál je využíván i pro umělecké projekty, koncerty apod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Dětská hřiště jsou otevřená, návštěvníci ale musejí dodržovat omezení

17:39 Kroměříž: Dětská hřiště jsou otevřená, návštěvníci ale musejí dodržovat omezení

Kroměřížská radnice nechala otevřená neoplocená dětská hřiště na území města i místních částí. I na …