Nepřístupné plzeňské zahrady se o víkendu 14. a 15. června otevřou veřejnosti

07.06.2014 13:53 | Zprávy

Návštěvníci si prohlédnou Luftovu zahradu v Doudlevcích, arboretum Sofronka, zahradu dominikánského kláštera na Jiráskově náměstí, hřbitov U Všech svatých na Roudné nebo nově zrekonstruovanou zahradu Mikulášského gymnázia. Zpřístupněny budou také některé zahrady základních a mateřských škol.

Nepřístupné plzeňské zahrady se o víkendu 14. a 15. června otevřou veřejnosti
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Za návštěvu rozhodně stojí klášterní zahrada na Jiráskově náměstí. Nově založené sdružení Paradisus, které ji postupně obnovuje, připravilo bohatý program. „Slavnostní otevření zahrady se uskuteční v sobotu, kdy se bude žehnat bylinám. Zájemci se mohou těšit na prodejní výstavu léčivých rostlin, bylinnou čajovnu, ukázky aranžování a bylinných šperků, výtvarnou dílnu pro děti, přednášky Zdeňky Chocholouškové na téma klášterní byliny a výstavu obrazů studentů Střední školy uměleckoprůmyslové Zámeček,“ uvádí za organizátory Antonín Herrmann.

Možnost zúčastnit se prohlídek s průvodcem nabídne Arboretum Sofronka, kde také chystá zajímavý program zdejší lesní školka Větvička. Ta představí své zázemí, například jurtu, kde se děti ukrývají před zimou. Nově je v arboretu molo nad vodní hladinou rybníka Vydymáčku s otvorem pro sledování vodního světa nebo povalový chodníček v mokřadu u Rozkopaného rybníka.

Víkend otevřených zahrad v České republice připravuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a internetovým portálem Průvodce parkem. Myšlenka otevírat zahrady veřejnosti vznikla ve Velké Británii, akce se konají vždy během druhého červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stává se postupně tradicí v celé Evropě.

V Plzni se organizace ujala Správa veřejného statku města Plzně a Nadační fond Zelený poklad. Stejně jako ve Velké Británii jde i v Plzni o benefiční akci. Nadační fond Zelený poklad pořádá ve vybraných zahradách veřejnou sbírku, jejíž výtěžek je určen na obnovu zahrad.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: plzen.eu

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Vláda

Proč za každou cenu chcete být ve vládě? Proč první nezískat nějaké zkušenosti z politikou, což většina vašich poslanců nemá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc uspěla s aplikací, která má řešit šikanu mezi dětmi

22:05 Olomouc uspěla s aplikací, která má řešit šikanu mezi dětmi

Celkem 55 špičkových českých startupů se ucházelo o podporu v mezinárodní soutěži agilních pilotních…