„Jádrem projektu je spolupráce mezi pracovníky základního a klinického výzkumu, kteří budou shromažďovat vzorky tkání nádorů, na základě současných znalostí identifikovat klíčové genetické změny v nádorech a vytvoří tak databázi prognóz a reakcí pacientů na aplikovanou léčbu,“ vysvětlil ředitel Masarykova onkologického ústavu Jiří Vorlíček. Důležitá pro práci vědců bude zejména rozsáhlá banka tkání, kterou vznikne v suterénu pavilonu a díky níž se ústav zapojí do evropské sítě špičkových výzkumných biobank.
Dokončením rekonstrukce Morávkova pavilonu na konci roku 2012 bylo dosaženo jednoho z hlavních milníků projektu. Součástí projektu RECAMO je také plánovaná přestavba terasy Švejdova pavilonu na vzdělávací prostory v roce 2013. Náklady projektu, který je spolufinancován ze strukturálních fondů Evropské unie, Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, byly vyčísleny na cca 300 milionů korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Brno.cz