Nový Jičín: Prostor před zámkem se přiblíží historii

06.04.2018 6:31

Prostor před novojičínským Žerotínským zámkem se bude přestavovat. Jeho současná podoba nevyhovuje z hlediska technického stavu i esteticky. Stávající stavební prvky budou odstraněny a na prostranství před vstupem do zámku se vybuduje nové kruhové náměstíčko s kašnou, kamennou zídkou, chodníky a centrálním schodištěm vedoucím na zámecké nádvoří. Součástí úpravy bude i doplnění zeleně a osvětlení.

Nový Jičín: Prostor před zámkem se přiblíží historii
Foto: Nový Jičín
Popisek: Nový Jičín
reklama

„Současný vzhled celé plochy je poplatný době svého vzniku, tedy 70. a 80. letům minulého století. Použité materiály jsou naprosto nevhodné a nekorespondují s okolní historickou architekturou. Technický stav dlažeb, vodní plochy i mobiliáře je špatný,“ řekl Michal Hub z odboru majetku a investic novojičínské radnice.

Vstup do zámku se bude proto tvořit celý znovu. Nevzhledný bazének nahradí kruhová kašna, kolem které povedou dva půlkruhové chodníky. Ty budou doplněny lavičkami. Hlavní schodiště bude nově kamenné, stejně jako opěrná zídka u chodníků. Kolem kašny bude kamenná dlažba.

„Projekt byl připraven a měl se realizovat už vloni. Počítalo se, že práce budou navazovat na další veřejnou plochu, park před zámkem, který je v majetku kraje. Ten ale úpravu prostranství odložil. Město nyní vyhlásí výběrové řízení na dodavatele stavby, a pokud se nevyskytnou komplikace, dílo by mělo být hotovo do podzimu. Náklady na něj by se měly pohybovat okolo tří milionů korun,“ uvedl radní Nového Jičína Pavel Bártek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravské Budějovice mají na sběrném dvoře nový kamerový systém

13:07 Moravské Budějovice mají na sběrném dvoře nový kamerový systém

V květnu 2021 byl v areálu sběrného dvora na ul. Dopravní v Moravských Budějovicích instalován nový …