Obnova sídliště U školy v Přelouči pokračuje

14.10.2016 14:46 | Zprávy

Jedním z bodů XI. zasedání Zastupitelstva města Přelouče, konaného v září, bylo schválení Projektu regenerace sídliště U školy v Přelouči. Pokračuje se tak v před mnoha lety započaté obnově prostředí na našich dvou panelových sídlištích na jižním okraji města, z nichž to první, U třídy obránců míru, tuto završilo v závěru loňského roku realizací IV. etapy v části mezi náměstím 17. listopadu a Palackého ulicí.

Obnova sídliště U školy v Přelouči pokračuje
Foto: mestoprelouc.cz
Popisek: Přelouč

Projekt regenerace sídliště U školy je rozdělen do tří realizačních etap. První etapa se týká části mezi Školní a Studentskou ulicí, druhá etapa řeší prostor mezi Studentskou a Jižní ulicí a zbytek sídliště směrem k Palackého ulici spadá pod třetí etapu.

Pro každou již dříve realizovanou etapu nebo její část mělo město snahu získat finanční dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj České republiky, podprogramu regenerace sídlišť, který ji poskytuje až do výše 4.000.000 Kč. Ne vždy se to podařilo, a tak v některých letech město neslo plně veškeré finanční náklady samo. Bohužel i poslední doba přinesla určitý útlum ve výši poskytovaných financí na tento účel ze strany ministerstva a získání dotace je tím náročnější, protože je uspokojeno méně žadatelů. Přestaly být poskytovány dotace na etapy zahajující regenerace sídlišť, což pro město Přelouč opět znamená financování celé v současnosti prováděné první etapy ze svých prostředků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice dokončily největší projekt energetických úspor v historii

16:09 České Budějovice dokončily největší projekt energetických úspor v historii

Dokončený rozsáhlý projekt energetických úspor metodou EPC přinesl i modernizaci vybraných školských…