Olomouc: Do boje s pandemií nasadili hasiči mobilní odběrový tým

26.10.2020 19:31

Mobilní odběrový tým COVID-19 posílá do akce Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Vyslání iniciovalo operační a informační středisko Generálního ředitelství HZS ČR. V regionu funguje od pondělí 26. října.

Olomouc: Do boje s pandemií nasadili hasiči mobilní odběrový tým
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

„Dvoučlenný tým je složený z profesionálních hasičů, kteří mají zdravotnické vzdělání a během minulého týdne absolvovali odborné školení na infekčním oddělení prostějovské nemocnice,“ uvedla mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová. Posádky mají k dispozici vyčleněné a označené vozidlo, hasiči jsou vybaveni ochrannými prostředky jako odběrové týmy ve zdravotnických zařízeních.

Nasazení odběrového týmu se předpokládá především v ohniscích nákazy, kde je velký počet nakažených osob, zejména ve střediscích sociální péče, pečovatelských domech a domovech pro seniory.

V souvislosti s bojem proti pandemii koronaviru profesionální hasiči rovněž pokračují v pravidelné dekontaminaci odběrových stanů a dezinfikují veřejné budovy, kde se vyskytla nákaza. „Využíváme k tomu pět dekontaminačních přístrojů, které jsou schopné během čtyřiceti sekund dezinfikovat místnost velikou jako školní třída,“ doplnila mluvčí Balážová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

21:49 Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

Pohled na nové vodní atrakce venkovního areálu Aquaparku Vyškov, na možnosti sportovního vyžití v ok…