Více než tři desítky žádostí se ucházely o podporu v oblasti tvorby a ochrany životního prostředí. Rozdělovalo se 450 tisíc korun. Pět z nich nakonec neuspělo. „Účelem programu je přispět na podporu ekologické výchovy a osvěty. Zároveň ale také podpořit předcházení vzniku a recyklace odpadů, podporovat obnovu a rozšiřování zeleně a přírodních prvků, stejně jako ochranu zvířat na území města,“ uvedl náměstek primátora Pavel Hekela.
Podpora je neinvestičního charakteru a dosáhly na ni například projekty spolku Sagittaria na likvidaci invazních druhů rostlin na území města Olomouce nebo na péči o lokální biocentrum v Droždíně. Spolek Tyto získal dotaci na ochranu a podporu genofondu sov a dravých ptáků v městských lesích, nebo monitoring a ochranu racka chechtavého a racka černohlavého ve správní působnosti statutárního města. Spolek Viadua zase dostane prostředky na provoz stanoviště Malý vodní badatel v Botanické zahradě a péči o luční záhony a květnatou louku na území města Olomouce.
O mnohem více financí šlo při rozdělování kulturních grantů. Umění a „živá kultura“ se ucházely o 14,5 milionu korun. Oddělení kultury a kulturní komise se kvůli hodnocení žádostí sešly čtyřikrát. Komise při svém rozhodování hodnotila předložené žádosti podle mnoha různých kritérií, přičemž největší důraz byl kladen na tradice, jedinečnost a kvalitu projektu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV