V rámci dotačního projektu „Rozšíření varovného informačního a výstražného systému města Olomouce“ byly na řece Moravě instalovány dvě nové hladinoměrné stanice a jeden vyhřívaný srážkoměr. Tyto technologie umožní přesnější sledování vodní hladiny, zejména v oblasti náplavky, která je oblíbeným místem pro volnočasové aktivity i kulturní akce. Vyhřívaný srážkoměr pak umožní celoroční sběr dat o srážkách, což je klíčové pro přesné hydrologické modelování.
Nové vodočetné stanice byly umístěny na most v městské části Chomoutov a na most Václava Rendera na Masarykově třídě. „Jelikož náplavka v centru města bývá zaplavena ještě před tím, než je vyhlášen první stupeň povodňové aktivity na hlásném profilu Olomouc – Nové Sady, díky novým měřicím bodům bude možné lépe předvídat rizikové situace a včasně reagovat, například vyklizením prostoru“, uvedl primátor města Miroslav Žbánek.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



