Olomouc: Jedinečné malby v sále školy Komenium čekají finální restaurátorské úpravy

21.07.2019 19:33 | Zprávy

Poslední dvě etapy restaurování slavnostního sálu Fakultní základní školy Komenium jsou připraveny. V rámci VI. a VIII. etapy se budou restaurovat troje malované dveře a umělecká kovaná mříž. Současně také vzniknou repliky původního historického nástěnného osvětlení.

Olomouc: Jedinečné malby v sále školy Komenium čekají finální restaurátorské úpravy
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Výsledkem těchto restaurátorských prací bude uvedení slavnostního sálu do stavu, který bude důstojně reprezentovat jeho výjimečnost i jeho původní krásnou podobu ze závěru 19. století,“ vysvětlil náměstek primátora Karel Konečný. Sál bývá už nyní příležitostně otevřen pro veřejnost a vzbuzuje velký zájem a obdiv. V budoucnu se v něm budou konat různé společenské a kulturní akce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Před volbami jste tvrdili něco jiného

Proč jste před volbami strašili tím, jak nás Babiš potáhne na východ, když teď sám říkáte, že by bylo naprosto proti zájmům Andreje Babiše odklánět se od západních struktur? Lhali jste tak nebo můžete mi to vysvětlit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Kvůli mrazivým nocím otevře nouzová noclehárna

13:05 Plzeň: Kvůli mrazivým nocím otevře nouzová noclehárna

Také letos město s poskytovateli sociálních služeb zajišťuje sérii opatření, která pomohou lidem bez…