Olomouc: Moravské divadlo bude mít novou střechu

16.07.2021 7:35 | Zprávy

Novou sezonu zahájí Moravské divadlo Olomouc pod novou střechou. Na začátku července odstartovaly tradiční prázdninové práce. Hlavním bodem je tentokrát oprava střechy. Práce za jeden a půl milionu korun by měly skončit v polovině srpna.

Olomouc: Moravské divadlo bude mít novou střechu
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Před budovou divadla vyrostlo na přelomu června a července vysoké lešení a nejbližší okolí se změnilo ve staveniště. Během prázdninových prací se opravy dočká střešní plášť. Kvůli vysokému lešení je před divadlem zábor po celé šířce budovy a došlo i k omezení provozu sousedící kavárny. Divadelní ulice zůstala průchozí.

Průběh prací po prvních dvou týdnech stavebních prací zkontrolovali ředitel divadla David Gerneš a primátor Mirek Žbánek. „Je jasně vidět, že břidlice se již začíná odlupovat, je za hranou své životnosti. V minulosti střechou divadla několikrát zatékalo. Dlouhá léta odkládaná oprava střechy je naprostou nezbytností. Loni jsme oslavili sto let českého divadla v Olomouci a jsem moc rád, že do nové sezony a nové stovky vstoupíme pod novou střechou,“ shrnul po prohlídce primátor Mirek Žbánek.

„Historická budova divadla navíc vloni oslavila sto devadesát let, takže má od nás dodatečně jako dárek nový klobouk a v příštím roce bychom jí velmi rádi oblékli také nový kabát v podobě moderní fasády a vyměněných oken,“ doplnil ředitel Gerneš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Monika Oborná byl položen dotaz

Kde přesně se mají v obcích rušit školy?

Od vás o tom slyším prvně. Prý něco takového navrhuje STAN. Podle čeho se bude rozhodovat, jaké školy a kde se budou rušit? Protože zatím, když tato vláda něco rušila, tak to bylo vždy dost nekoncepční a většinou to ani s nikým, včetně lidí, co v těch obcí žijí neprodiskutovala

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: